Leden 2012

V Semilech vykolejil rychlík do Liberce

19. ledna 2012 v 19:30 | Jiří Kot |  Ostatní
Přímo ve stanici v Semilech vykolejil ve čtvrtek odpoledne rychlík z Pardubic do Liberce. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Příčiny havárie se zjišťují, cestující z rychlíku dopraví do cílových stanic autobusy, řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Rychlík vykolejil krátce po 15:00. "Vykolejil na první výhybce, vykolejila lokomotiva jedním podvozkem a jednou nápravou," popsala nehodu Pistoriusová. Autobusy podle ní nahradily i vlaky osobní regionální dopravy. "Vyšetřování potrvá ještě nejméně dvě hodiny," dodala.
Podle Pistoriusové je možné, že nehoda může souviset s počasím, ale vyloučit nelze ani technickou závadu na lokomotivě. V Libereckém kraji po celý den sněží, v nižších oblastech padá déšť se sněhem a problémy jsou hlášeny i na silnicích, kde přibývá dopravních nehod.

zdroj: Novinky.cz

Vlak narazil do stromu, který spadl na trať pod tíhou sněhu

19. ledna 2012 v 19:28 | Jiří Kot |  Ostatní
Motorový osobní vlak s patnácti cestujícími narazil ve čtvrtek před půl pátou odpoledne mezi stanicemi Nová Role zastávka a Nová Role na železniční trati mezi Karlovými Vary a Potůčky do stromu, který spadl přes koleje pod tíhou sněhu.
"Nikomu z cestujících se při nehodě nic nestalo," uvedl ředitel osobní dopravy Českých drah v Karlovarském kraji Vladimír Omelka. "Kromě toho, že naprasklo čelní sklo v kabině strojvůdce, není nikterak poškozena ani motorová souprava," pokračoval Omelka, podle kterého cestující zůstali ve vlaku, dokud nebyl strom před vlakem hasiči odstraněn.
"Vzhledem k místu nehodu nebylo možné pro cestující vypravit náhradní autobusy," pokračoval Omelka. Vlak tak nabral kvůli nehodě hodinu a půl zpoždění. "Přesně v šest hodin večer se vlak opět rozjel směrem do Karlových Varů," poznamenal Omelka. Případ šetří správa železniční dopravní cesty.

zdroj:Novinky.cz