Červen 2011

Nátěry vlaků podpoří historii a kulturu Pardubického kraje

26. června 2011 v 12:33 | Jiří Kot |  Ostatní
Pardubický kraj, inspirovaný zahraničními turistickými regiony, připravuje návrhy možných polepů vlaků, které by měly představit místní památky, slavné osobnosti a tradice Pardubicka, např. tradiční výrobu pardubického perníku, či chov kladrubských koní. Nové grafické návrhy mohu být realizovány na celkem patnácti jednotkách zahrnujících pět jednopodlažních elektrických jednotek Škoda 7Ev, jednu Regionovu a devět motorových vozů Stadler RS1 RegioShuttle, s kterými se rovněž počítá. V tomto případě ale zatím nebyl u příslušného tendru vyhlášen vítěz. Firma Stadler je však jediný přihlášený účastník. Pardubický kraj spolu s Českými drahami prozatím připravil devět motivů pro motorové jednotky. O posledním motivu motorové jednotky rozhodnou cestující v soutěži formou hlasování z několika návrhů v průběhu prázdnin. Po skončení ankety navíc proběhne losování ze zúčastněných cestujících, jehož výherci následně obdrží hodnotné ceny od obou organizátorů.

Kouř z osobního vagonu v Chodově

13. června 2011 v 15:47 | Jiří Kot |  Ostatní
V neděli 12.června došlo v železniční stanici Chodov na Sokolovsku k požáru osobního železničního vagonu .
U požáru zasahovala tři družstva hasičů. O zásahu článek zásahové jednotky hasičů SDH Chodov.

V neděli 12. června krátce po jedenácté hodině přijímá krajské operační a informační středisko HZS Karlovarského kraje informaci, že v železniční stanici Chodov hoří jeden vagon. Okamžitě vyhlašuje poplach třem jednotkám. K zásahu je povolána jednotka SDH Chodov s CAS 24 Tatra 815 TERRNo1, jednotka stanice Sokolov HZS Karlovarského kraje s CAS 24 Scania P340 a jednotka SŽDC Cheb s CAS 24 Liaz 101. Přijíždíme na místo zásahu a zjišťujeme, že osobní vagon je odstavený na jedné z kolejí po odpojení od vlakové soupravy. Je prováděn průzkum ve spolupráci s jednotkou ze Sokolova pomocí termokamera.

Žena před houkajícím vlakem neuhnula

10. června 2011 v 10:45 | Jiří Kot |  Ostatní
Na železniční trati mezi Plzní a Českými Budějovicemi srazil u obce Srby v pátek ráno vlak 32letou ženu. Ta na místě zemřela. Podle informací policie šla žena těsně podél kolejí a na výstražné houkání vlaku nereagovala.
Neštěstí se stalo po čtvrté hodině ráno mezi Nepomukem a obcí Srby. Dvaatřicetiletá žena z Českých Budějovic šla po pravé straně kolejiště směrem od Nepomuku. Ze stejného směru jela také vlaková souprava.
"Podle zjištěných informací se strojvedoucí ženu snažil několikrát zvukově upozornit pomocí houkačky, ale ta vůbec nezareagovala. Vlak již nestačil zastavit a tak došlo k nárazu, při kterém byla chodkyně odhozena mimo kolejiště. Při střetu utrpěla smrtelná zranění," řekl mluvčí policie Libor Pilař.
Policisté na případu stále pracují.
zdroj: Petr Nový, Patrik Biskup, Novinky, Právo

242 215-2

3. června 2011 v 9:26 | Jiří Kot |  Lokomotivy řady 242
Lokomotiva 242 215-2 s osobním vlakem Os 7324 odjíždí ze stanice Hájek. Odjezd směr Cheb v 17:30 hodin.


Na Šumpersku vykolejil vlak, když najel na skálu

3. června 2011 v 8:08 | Jiří Kot |  Ostatní
Na lokální trati mezi Hanušovicemi a Starým Městem na Šumpersku v neděli 29.května brzo ráno vykolejil osobní vlak po srážce se sesutým kusem skály.
Při nehodě nebyl nikdo zraněn, provoz na trati je přerušen, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.
Ranní vlak vykolejil v 05:15. "V době nehody necestovali ve vlaku žádní cestující. Ke zranění vlakové čety nedošlo," uvedl mluvčí.

zdroj: aktuálně.cz/ČTK

363 054-8 s mezinárodním rychlíkem

2. června 2011 v 9:22 | Jiří Kot |  Lokomotivy řady 363
Fotografováno 30. května 2011 před stanicí Hájek.


242 242-6

1. června 2011 v 9:20 | Jiří Kot |  Lokomotivy řady 242
Lokomotiva 242 242 s osobním vlakem směřuje na Ostrov. Fotografováno před stanicí Hájek.