Červen 2010

V Ústí nad Labem vykolejil vlak City Elefant

28. června 2010 v 19:03 | Jiří Kot |  Ostatní
V ústecké čtvrti Vaňov v pondělí odpoledne vykolejil osobní vlak typu City Elefant řady 471. Mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan uvedl, že při neštěstí zahynul strojvedoucí. Dalších jedenáct osob utrpělo zranění.
"K vykolejení došlo v 16:48, na místě je větší množství zraněných," informoval mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera. Marvan doplnil, že dvě osoby utrpěly těžká zranění, čtyři střední a pět lidí jen lehká zranění. Záchranáři zraněné převezli do Masarykovy nemocnice v Ústí.

Informace o elektrické jednotce řady 471 zde.

elektrická jednotka řady 471
Ilustrační foto: wikipedie

Nádraží na Pardubicku zachvátily plameny

22. června 2010 v 19:29 | Jiří Kot |  Nádraží
Nádraží v Cholticích na Pardubicku lehlo v úterý ráno popelem. Při požáru utrpěla jedna bezdomovkyně těžké popáleniny a musela být transportována do nemocnice na pražských Vinohradech. Žena utrpěla popáleniny na čtyřiceti procentech těla, která si způsobila pádem do ohně. Právě bezdomovci, kteří zde pobývali, mohli budovu zapálit.

O titul nejkrásnějšího železničního nádraží bojuje deset finalistů

6. června 2010 v 15:38 | Jiří Kot |  Nádraží
Čtvrtý ročník soutěže o nejkrásnější nádraží České republiky se dostává do finále. Odborná porota vybrala na základě tipů veřejnosti deset nejlepších, ze kterých opět veřejnost vybírá vítěze. O titul se letos utkají vesměs venkovské stanice, kterým se postaví Jindřichův Hradec.

Mezi deseti jsou nádraží Červenka, Dobrovice, Hodice, Choceň, Jindřichův Hradec, Kopidlno, Osek - město, Roztoky u Prahy, Strážnice, Železná Ruda - Alžbětín. Popis a fotografie zde.