Harry Potter v reálu? Železniční stanice Ostrov nad Ohří.

21. ledna 2010 v 11:55 | Jiří Kot |  Nádraží
Železniční stanice Ostrov nad Ohří. Paradox doby. Vystoupíte z vlaku na nádraží a po opuštění železniční budovy jste v jiném městě.


Přidán článek z oficiálních internetových stránek města Ostrov z 6.listopadu 2009.


Ostrovští iniciovali změnu názvu železniční stanice Ostrov nad Ohří

Ostrovští se v polovině letošního roku obrátili na Drážní úřad, sekci stavební a Správu železniční dopravní cesty, státní organizaci, z důvodu změny názvu železniční stanice "Ostrov nad Ohří". Dle historických dokumentů byl německý název Schlackenwerth změněn (poprvé 1518, historické synonymum) na Ostrov s dodatkem u Karlových Varů. V souvislosti s označením, které následně začala používat pošta a právě již zmíněná železniční stanice, se ovšem vžilo nesprávné pojmenování Ostrov nad Ohří, správně je však pouze označení Ostrov.

Správa železniční dopravní cesty jako provozovatel dráhy však s navrženou změnou názvu železniční stanice "Ostrov nad Ohří" na "Ostrov", nesouhlasí. Uvedla, že na železniční síti České republiky jsou tři stanice či zastávky s název Ostrov. Pokud by se jedna z nich jmenovala bez jakéhokoli upřesňujícího přídomku, docházelo by k matení cestujících.
Připouští ale, že název "Ostrov u Karlových Varů", který se prý používal v historii, by byl z tohoto pohledu vyhovující.
Dále uvedená instituce argumentuje tím, že pokud by došlo ke změně názvu železniční stanice, musí se změnit ve všech informačních systémech pro cestující (jízdní řády, označení výpravní budovy, systém odjezdů a příjezdů apod.), přičemž například příprava jízdního řádu na období 2009/2010 již v tuto dobu vrcholí.

Drážní úřad upozornil město Ostrov, že si musí být vědomo skutečnosti, že se bude muset na příslušných změnách částečně finančně podílet. Nicméně připustil, že souhlasí se změnou piktogramů na výpravní budově uvedené železniční stanice, jejíž náklady by ale měl nést provozovatel dráhy, tedy Správa železniční dopravní cesty.
Dle zkušeností Drážního úřadu se odhadují náklady na zřízení a osazení čtyř nových piktogramů na cca 300 tis. Kč. Avšak Správa železniční dopravní cesty naopak tvrdí, že město Ostrov by mělo uhradit veškeré náklady spojené se změnou.

Tyto podmínky jsou pro město neakceptovatelné. "Nechápu, proč bychom měli dávat někomu statisíce na to, aby opravil chybu a naše nádraží se jmenovalo stejně jako město. Tedy správně Ostrov…." dodal starosta města Ing. Jan Bureš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama